تشکل تخصصی صادرات

رایزن بازرگانی ایران در عراق از عدم تغییر تعرفه‌های وارداتی عراق خبر داد و اظهار داشت: از ابتدای سال ۲۰۱۸ پیگیر اصلاح تعرفه‌های عذاق بودیم که این امر موجب برقراری ثبات نسبی شده است. در این راستا هیچ گونه تغییر مجدد تعرفه صورت نگرفته است و فقط مالیات برای گروه‌های خاص کالایی وضع شده است.

ناصر بهزاد در تشریح این خبر گفت: سه بخش از مالیات از امور صنعتی و تولیدی داخل عراق و سایر مالیات‌ها برای واردات کالا از همه کشورهای صادر کننده به عراق اخذ می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: عراق در سال ۲۰۱۸ فروش نفت را بر مبنای صادرات حدود ۴.۳ میلیون بشکه در روز با نرخ ۴۶ دلار بر نامه‌ریزی کرده که با توجه به آغاز طرح‌های این کشور برای رونق سرمایه‌گذاری و اتخاذ شیوه‌های مختلف جهت تحقق درآمدهای جاری پیش‌بینی می‌گردد رشد تولید ناخالص داخلی این کشور افزایش یابد.

رایزن بازرگانی ایران در عراق افزود: برنامه صادرات روزانه نفت عراق با ۱۰درصد افزایش تنظیم شده لیکن حجم هزینه‌های جاری و بدهی‌های گذشته موجب شده همچنان بخشی از تامین کسری بودجه که عددی نزدیک به میلیارد دلار است از طریق مالیات جبران گردد .

بهزاد گفت: برای جبران این کسری، پنج مسیر تآمین مالیات در پارلمان این کشور تصویب شده که شامل ۳ تا ۱۵ درصد مالیات بر در آمد، ۵ درصد ماليات بر فروش در مراکز تجاری، ۲۰ درصد مالیات بر سرويس تلفن همراه و شبكه اينترنتی،۲۰۰درصد ماليات بر واردات مشروبات الكلي و ۲۵درصد ماليات بر شيريني و بستني و محصولات آبميوه و نوشیدني‌هاي گازدار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *