تشکل تخصصی صادرات

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی، گفت: تمامی کارفرمایان و کارگاه های دارای شرایط اعلام شده، در صورت بکارگیری نیروی جدید از پرداخت حق بیمه معاف می شوند.
سیدتقی نوربخش از تصویب بودجه سال ۹۷ این سازمان خبر داد و گفت: با توجه به اینکه بودجه سازمان با دستمزد و حقوق مرتبط است، به همین دلیل باید منتظر تصویب دستمزدها از سوی دولت می ماندیم و پس از آن نسبت به تصویب بودجه سازمان تأمین اجتماعی اقدام می کردیم.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه سال ۹۷ از سوی رهبر معظم حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده، بر این اساس سازمان هم در عرضه و تقاضا می تواند نقش موثری در رونق کسب و کار داشته باشد و بر این اساس بسته حمایتی در ابتدای سال جاری به تصویب رسیده که به زودی شاهد اجرای آن خواهیم بود.
وی تصریح کرد: یکی از این حمایت ها، بخشودگی جرایم کارفرمایان خوش حساب است که نقش موثری در کاهش هزینه ها و دغدغه آنها خواهد داشت. بر این اساس این موضوع به هیئت دولت تقدیم شده که در جلسه فردا در مورد آن بحث خواهد شد که امیدواریم به تصویب برسد.
نوربخش یادآور شد: مورد دیگر بازرسی از دفاتر قانونی است که طبق ماده ۳۷-۳۸-۴۱ قانون تأمین اجتماعی، سازمان موظف است نسبت به بازرسی از دفاتر کارگاه های فعال اقدام کند و هیچ محدودیت زمانی در آن قید نشده اما به دلیل حمایت شغلی این موضوع را امسال محدود به یک سال کردیم و به عقب برنمی گردیم و این برای روان شدن تعامل با کارفرمایان و کاهش دغدغه آنها انجام می شود.
به گفته وی، موضوع دیگر حفظ خرید و فروش که در سال قبل ابلاغ شده و امسال نیز ادامه پیدا می کند و همچنین یکی از حمایت هایی که در بسته حمایتی پیش بینی شده، این است که طرح های پژوهشی از پرداخت حق بیمه خارج شدند.
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی به صدور دستورالعملی برای اجرای مشوق های بیمه های کارفرمایی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: تمامی کارفرمایان و کارگاه ها، در صورت بکارگیری نیروی جدید از پرداخت حق بیمه معاف می شوند که این دستورالعمل دو سال اعتبار دارد و برای رونق کسب و کار داخلی تعبیه شده است.
نوربخش اظهار داشت: حداکثر سن ۳۴ سال، عدم سابقه بیمه اجتماعی قبل از یک سال، سپری شدن حداقل سه ماه از ثبت نام در مراکز کاریابی دارای مجوز از جمله شرایطی است که نیروی جدید باید داشته باشد و همچنین کارگاه نیز باید فعال و دارای کد بیمه کارگاهی باشد و حداقل دو نفر را تحت پوشش داشته باشد.
وی به بسته حمایتی فرهنگی نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بسته ای را برای حمایت از جمعیت تحت پوشش و ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار مستمری بگیر در نظر گرفته ایم تا برای خرید کالای ایرانی از طریق وجوه اداره شده سازمان با بهره کم و کارمزد پائین، مشوق هایی تقدیم آنها شود که این کار در راستای حمایت از کالای ایرانی در سازمان تأمین اجتماعی تهیه شده است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در مورد حذف دفترچه های بیمه گفت: بر اساس موارد کارشناسی طی سه ماه این امر امکان پذیر است و ما نیز تمام تلاش خود را برای حذف دفترچه های بیمه تا پایان سال انجام می دهیم.
وی در مورد همپوشانی بیمه ای نیز گفت: با حذف دفترچه های بیمه خود به خود موضوع همپوشانی منتفی می شود و ما آمادگی کامل را داریم با حمایت پزشکان اقدامات لازم را انجام دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *