تشکل تخصصی صادرات
پول صادرات گوجه چشم تولیدکننده را گرفته

رییس اتحادیه میوه و تره‌بار یزد به افزایش قیمت برخی از محصولات به دلیل صادرات اشاره و تصریح کرد: اقلامی مانند گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و برخی صیفی‌جات به دلیل صادرات، مجدداً شاهد روند افزایش قیمت قرار دارند.

تثبیت قیمت‌های بازار میوه و سبزیجات استان

حسین مشرف با اشاره به تثبیت قیمت‌های بازار میوه و سبزیجات استان تا پایان هفته، اظهار کرد: هر چند هوای کشور بسیار سرد شده اما از آنجایی که عمده میوه و صیفی مورد نیاز استان یزد از طریق استان‌های جنوبی کشور تامین می‌شود، از این بابت کمترین تاثیر متوجه قیمت برخی اقلام میوه در بازار یزد شده است.

این مسئول افزود: البته برخی مسائل مانند کم‌آبی و خشک‌سالی بر میزان تولید سبزیجات و همچنین سردی هوا بر میزان باردهی گوجه‌فرنگی تاثیرگذار بوده که همین عوامل باعث افزایش قیمت‌ آنها خواهد شد.

قیمت گوجه‌فرنگی

وی، قیمت گوجه‌فرنگی در میادین یزد را با ۴۰۰ تومان افزایش قیمت نسبت به هفته‌ گذشته حدود ۳۵۰۰ تومان عنوان کرد و گفت: سیب زمینی کهنه‌ همدانی از ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ و سیب‌زمینی نو از ۲۰۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان در میادین تره‌بار یزد عرضه می‌شود.

مشرف درباره قیمت انواع پیاز هم بیان کرد: پیاز کهنه از ۱۵۰۰ تا ۲۲۰۰ تومان، پیاز نو جیرفتی سفید از ۲۰۰۰ تا ۳۱۰۰ تومان و اقلام انواع زرد و قرمز آن به ترتیب از ۲۰۰۰ تا ۲۷۰۰ و ۱۸۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان در میادین استان عرضه می‌شود.

انواع سبزیجات آماده خوردن

وی، رشد قیمت برخی از اقلام صیفی‌جات را به دلیل صادرات آن به کشور عراق دانست و گفت:

سبزیجات نسبت به هفته گذشته گران‌تر شده‌اند به طوری که سبزی خوردن از ۳۰۰۰ تا ۴۲۰۰ و سبزی خورشتی از ۱۳۰۰ تا ۲۳۰۰ تومان در میادین تره‌بار به فروش می‌رسد که انواع سبزیجات آماده خوردن با قیمت ۱۴ هزار و سبزی خورشتی با قیمت ۸۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

افزایش قیمت در بازار آزاد میوه

این مسئول در رابطه با قیمت انواع مرکبات در میادین میوه یزد نیز تصریح کرد:

انواع پرتقال واشنگتنی از ۳۰۰۰ تا ۵۰۰۰ تومان، پرتقال معمولی از ۱۸۰۰ تا ۲۵۰۰ تومان و انواع نارنگی شمال از ۳۰۰۰ تا ۶۰۰۰ تومان و نوع پیوندی داراب هم از ۳۰۰۰ تا ۵۵۰۰ تومان در میادین یزد عرضه و به فروش می‌رسد.

این محصولات با ۳۰ درصد افزایش قیمت در بازار آزاد میوه به شهروندان عرضه می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *