تشکل تخصصی صادرات
ایجاد همدلی برای توسعه صادرات

در راستای ایجاد همگرایی بیش از پیش در جهت توسعه صادرات و خدمت‌رسانی به صادرکنندگان، سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران طی دیداری با سرپرست نمایشگاه بین‌المللی تهران بر لزوم تدوین سیاست‌های همگام با برنامه‌های توسعه‌ای صادرات محور تأکید کرد.

به گزارش روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، محمدرضا مودودی در این نشست، با اشاره به ضرورت توسعه تجارت خارجی کشورها با تکیه بر افزایش ظرفیت‌های تولید صادراتی، توان بازاریابی، حفظ بازارهای هدف و خلاقیت نیروی انسانی اظهار داشت: بی شک، حضور در زنجیره تامین جهانی یکی از دغدغه های دولت و بخش خصوصی است چرا که ارتقای سطح بنگاه‌های اقتصادی و توانمند سازی آنان به منظور حضور در بازارهای بین المللی از مشخصات اقتصاد پیشرو و رو به رشد است.

وی با تأکید بر اولویت‌های سازمان توسعه تجارت ایران افزود: اهمیت صنعت نمایشگاهی در معرفی ظرفیت‌های کشور به مخاطبان خارجی و شناسایی رقبا انکار ناپذیر است و همگرایی سیاست‌های موجود و اجرای همسوی این سیاست‌ها می‌تواند تسهیل کننده گام‌های بزرگ به سوی توسعه صادرات تلقی شود.

گفتنی است، سرپرست سازمان توسعه تجارت ایران طی ملاقات‌های مکرر به بخش خصوصی و دولتی تلاش دارد درتعامل با بخش‌های مختلف و ایجاد همدلی، توسعه صادرات در دوران تحریم را رقم بزند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *