تشکل تخصصی صادرات

پس از تصمیم آمریکا به خروج از برجام، بخیط الرشیدی، وزیر نفت کویت گفته، کشورش با تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک برای محدود کردن تاثیر هرگونه کمبود احتمالی عرضه نفت همکاری خواهد کرد.

ترامپ روز سه شنبه ضمن خروج از برجام اعلام کرد که بالاترین سطح تحریم های اقتصادی علیه ایران را به اجرا می گذارد.

روز چهارشنبه، یک مقام اوپک گفت، عربستان در حال رصد تاثیرپذیری بازار نفت از خروج آمریکا از برجام است و آماده جبران هرگونه کمبود احتمالی عرضه نفت است، اما به تنهایی اقدام به پر کردن این خلاء نخواهد کرد.

وی افزود، هرگونه اقدامی در صورت نیاز، با هماهنگی تمام شرکای عضو و غیر عضو اوپک اتخاذ خواهد شد.

جبار العیبی، وزیر نفت عراق هم گفته، بعد از تصمیم ترامپ مبنی بر خروج از برجام، اوپک کمبود احتمالی عرضه جهانی نفت را مورد بحث قرار خواهد داد.

وزیر نفت عراق در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد اینکه آیا عراق کمبود عرضه مورد انتظار را پر خواهد کرد یا نه گفت: «در پایان ماه جاری نشست اوپک را داریم و این مسائل روی میز مذاکرات قرار خواهد داشت.»

لعیبی افزود، این موضوع یک موضوع سیاسی و امیدوار است بر عرضه نفت منطقه خلیج فارس تاثیری نگذارد. «من شخصا فکر می کنم این مسئله تاثیری بر عرضه نفت منطقه خلیج فارس نخواهد داشت.

تحلیلگران انتظار دارند، بسته به میزان همکاری سایر کشورها با تحریم های آمریکا، میزان صادرات نفت ایران ۲۰۰ هزار تا یک میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

 

 

انجمن صادرکنندگان صنعتی ، معدنی و خدمات مهندسی

کانال تلگرامی : برای عضویت در کانال کلیک کنید

وب سایت:www.examie.org

تلفن :۸۸۸۳۲۵۲۳

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *