معاون اول رئیس جمهور مصوبات مربوط به تعیین کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار در سال ۱۴۰۱، تغییر ساعات کار اداری در ایام گرم سال ۱۴۰۱ و تعیین ضریب حقوق کارکنان در سال ۱۴۰۱ را ابلاغ کرد.

به گزارش انجمن صادرکنندگان صنعتی، معدنی و خدمات مهدسی به نقل از فارس، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور. مصوبات هیئت وزیران مربوط به تعیین کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار در سال ۱۴۰۱، تغییر ساعات کار. اداری در ایام گرم سال ۱۴۰۱ و تعیین ضریب حقوق کارکنان در سال ۱۴۰۱ را ابلاغ کرد.ابلاغ سه مصوبه مهم

هیات وزیران در جلسه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ به پیشنهاد شورای عالی کار و تأیید سازمان برنامه و بودجه کشور، کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار را تعیین کرد.

ابلاغ سه مصوبه مهم

بر این اساس، کمک هزینه مسکن کارگران مشمول قانون کار از ابتدای فروردین ماه سال ۱۴۰۱ ماهانه مبلغ ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال تعیین شد.

هیات وزیران در جلسه ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ به منظور مدیریت مصرف برق در ایام گرم سال جاری،  ساعات شروع و خاتمه کار کلیه دستگاه های اجرایی، بانک ها، نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیردولتی را از تاریخ ۲۱ خرداد ۱۴۰۱ تا تاریخ ۳ شهریور ۱۴۰۱ از ساعت ۷ تا ۱۳:۳۰ تعیین کرد و استانداران موظف هستند ساعات کار کاهش یافته در این مدت تا میزان مقرر در ماده (۸۷) قانون مدیریت خدمات کشوری را در ماه های باقیمانده سال جاری جبران کنند.

همچنین کلیه دستگاه های اجرایی فوق الذکر مکلف هستند از یک ساعت قبل از خاتمه کار و در مناطق گرمسیر همزمان با خاتمه کار، دستگاه های سرمایشی را خاموش کنند.

هیات وزیران در جلسه ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ به پیشنهاد سازمان اداری و استخدامی کشور و به استناد اصل (۱۳۸) قانون اساسی، با اصلاح تبصره (۲) بند (۳) مصوبه هیات وزیران درخصوص تعیین میزان ضریب حقوق کارکنان در سال ۱۴۰۱ و الحاق یک تبصره به آن به عنوان تبصره (۳) موافقت کرد.

به موجب این اصلاحیه، رشد حقوق، مزایا و فوق العاده های مشمولان قانون کار که در دستگاه های اجرایی مشغول به کار هستند، تابع ضوابط مقرر در قانون کار خواهد بود.

همچنین براساس تبصره الحاقی یاد شده، تبصره ماده (۱۲۴) قانون مدیریت خدمات کشوری درخصوص مشمولان این تبصره لازم الرعایه است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *