تشکل تخصصی صادرات

رییس اتاق بازرگانی استان یزد با بیان این‌که قیمت گذاری زمین برای سرمایه گذاری در استان یزد به تغییر و بازنگری نیاز دارد، گفت: کارگروه ویژه بررسی قیمت زمین‌های شهرک‌های صنعتی در استان یزد راه‌اندازی می‌شود.

«محمدرضا قمی» در حاشیه جلسه گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان، در گفت وگو با خبرنگار ایسنا با بیان این‌که بحث ارز حاصل از صادرات موضوع این جلسه گفت و گو دولت و بخش خصوصی استان یزد بوده است، اظهار کرد: خوشبختانه درخواست بخش خصوصی در این موضوع مورد تأیید استاندار قرار گرفت و قرار شد گزارش تفصیلی در این خصوص توسط اتاق بازرگانی تهیه و به استانداری و معاون اول رییس جمهور ارسال شود.

وی تجدید نظر در پیمان سپاری ارز صادرکنندگان را درخواست بخش خصوصی استان یزد دانست و بیان کرد: در صورت تصویب این امر صادرکنندگان استان و کشور ارز حاصل از صادرات خود را به داخل کشور منتقل و در مقابل با وارد کنندگان که نیاز به مواد اولیه دارند به صورت توافقی جابجایی داشته باشند.

رییس اتاق بازرگانی استان یزد نظارت مستمر بانک مرکزی زیر نظر دولت را کانال اطمینان برای جابجایی ارز بین صادرکنندگان و واردکنندگان داخلی دانست و بیان کرد: قیمت زمین به منظور سرمایه گذاری در استان از دیگر مواردی بود که در این جلسه مطرح شده است.

قمی افزود: در ادامه این جلسه قرار شد کارگروه تخصصی در مورد قیمت زمین برای سرمایه گذاری در استان یزد تشکیل و زمین‌های شهرک‌های صنعتی در کل استان مورد بررسی قرار گیرند.

استاندار یزد تأکید کرد: لزوم نقش آفرینی بخش خصوصی برای افزایش امید در کشور

استاندار یزد با بیان این‌که توطئه‌های دشمنان علیه توسعه کشور توهم نیست، گفت: بخش خصوصی با ملاک قرار دادن ظرفیت‌های کشور، افزایش امید و تضمین بخشی از استقلال کشور را در اولویت کاری خود قرار دهد.

«محمود زمانی قمی» در جلسه گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان، با بیان این‌که اراده دولتمردان رفع مشکل بخش خصوصی است، اظهار کرد: ایران اسلامی به دلایل مختلف در شرایط ویژه و خاصی قرار گرفته است.

وی با اشاره به آغاز فشارهای اقتصادی علیه ایران، افزود: بخش خصوصی نقش مهمی در افزایش امید در جامعه و تضمین بخشی از استقلال کشور ایفا می‌کند.

استاندار یزد در ادامه خطاب به صاحبان صنایع استان، با بیان این‌که پیش بینی می‌شود، طی چند هفته آینده فشارهای اقتصادی علیه ایران بیشتر شود، گفت: بخش خصوصی باید بداند که مدیریت اقتصادی در شرایط نامناسب نشان دهده قدرت اقتصادی کشور و سرمایه گذاران داخلی است.

زمانی قمی در بخش دیگری از سخنان خود ایران را کشوری استراتژیک دانست و بیان کرد: ایران به دلیل ویژگی‌های خاص همیشه حساسیت‌های زیادی داشته و دارد.

این مقام مسئول تصریح کرد: بدیل جمهوری اسلامی ایران یعنی عدم پذیرش سیستم‌های داخلی خارج از هرگونه نظم و اعتقادی که مردم کشور به آن باور دارند.

وی با بیان این‌که استقلال و بزرگی کشور مستقیماً با جمهوری اسلامی و انقلاب گره خورده است، اظهار کرد: انقلاب ظرفیت بزرگی دارد و بخش خصوصی باید با ملاک قرار دادن این ظرفیت، بیش از پیش نسبت به افزایش اشتغال و افزایش امید در کشور احساس مسئولیت کند.

استاندار یزد در ادامه به صاحبان صنایع و سرمایه گذاران بخش خصوصی استان، گفت: خواهش می‌کنم بخش خصوصی استان بیش از پیش به منافع کشور و استان توجه داشته باشند.

زمانی قمی در پایان با بیان این‌که توطئه‌های شوم علیه انقلاب اسلامی و توسعه کشور توهم نیست، خاطرنشان کرد: حل مشکلات باید با روش های پیچیده و همبستگی بیشتر بخش های کشور انجام شود.

 

 

انجمن صادرکنندگان صنعتی ، معدنی و خدمات مهندسی

کانال تلگرامی : برای عضویت در کانال کلیک کنید

وب سایت:www.examie.org

تلفن :۸۸۸۳۲۵۲۳

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *