تشکل تخصصی صادرات
سهم صنایع کوچک از صادرات چقدر است؟

معاون سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از هدف‌گذاری ۲.۵ میلیارد دلاری صادرات صنایع کوچک در این شهرک‌ها طی سال آتی خبر داد.

غلامرضا سلیمانی با اشاره به اینکه ۵۰۰۰ واحد صنعتی کوچک در شهرک‌های صنعتی شناسایی شده‌اند، اظهار کرد: برآورد حجم صادرات صورت گرفته از طریق صنایع کوچک مستقر در شهرک‌های صنعتی حدود شش میلیارد دلار است که فقط حدود دو میلیارد دلار آن توسط صادرکنندگان با اظهارنامه گمرکی ثبت شده است.

وی ادامه داد: هدف‌گذاری صورت گرفته در مورد صادرات صنایع کوچک مستقر در شهرک‌های صنعتی در سال جاری حدود دو میلیارد دلار بود که در ۱۱ ماهه محقق شد و پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال ۲۰۰ میلیون دلار دیگر به این رقم اضافه شود.

معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بخش دیگری از صحبت‌هایش و در ارتباط با پتانسیل صادراتی کلیه واحدهای صنعتی کوچک در سراسر کشور، بیان کرد: پتانسیل صادراتی کلیه خوشه‌های صنعتی در بخش SME ها رقمی معادل ۱۷ میلیارد دلار است که حدود هشت میلیارد دلار آن توسط صادرکنندگان اظهار می‌شود.

سلیمانی با اشاره به اینکه در سال جاری حدود دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار توسط صنایع کوچک مستقر در شهرک‌های صنعتی صادرات صورت می‌گیرد، اعلام کرد: هدف‌گذاری در سال جاری دو میلیارد دلار بود و در سال آینده این هدف‌گذاری با رشد ۲۵ درصدی معادل ۲.۵ میلیارد دلار در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *