تشکل تخصصی صادرات
دانش‌بنیان

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی از حمایت ویژه این صندوق از صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان به کشورهای همسایه خبرداد.

در حاشیه نشست فعالان صنعت IT ایران با وزیر ارتباطات عراق که صبح امروز چهاشنبه سوم بهمن ۱۳۹۷ در محل مجتمع شکوفایی شرکت‌های دانش بنیان برگزار شد، نعیم ثجیل یسر وزیر ارتباطات عراق با رییس صندوق نوآوری و شکوفایی دیدار کرد.

دکتر علی وحدت در این دیدار با بیان اینکه دولت ایران سرمایه جدی را برای حمایت از شرکتهای دانش‌بنیان و فناور در کشور در قالب صندوق نوآوری و شکوفایی اختصاص داده است، گفت: ایران در حوزه‌های مختلف فناوری پیشرفت کرده که اکثر آنها به دست محققان جوان ایرانی بومی شده‌اند، به طوری که هم‌اکنون نزدیک ۴ هزار شرکت دانش‌بنیان در ایران در همین حوزه‌ها فعالیت می‌کنند.

رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی، ارتباطات و فناوری اطلاعات را یکی از بخش‌هایی دانست که شرکت‌های ایرانی در آن سهم بالایی دارند و پیشرفت‌های زیادی در آن حاصل شده است، خاطر نشان کرد:

یکی از سیاست‌های مهم کشور فعالیت گسترده بخش خصوصی در تمامی حوزه‌ها به خصوص ارتباطات و فناوری اطلاعات است و بر این اساس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور هم یکی از نهادهای خصوصی کشور درصدد است ارتباط بین شرکت‌های این حوزه را مدیریت کند.

در همین ارتباط دولت نیز همواره خود را در کنار این شرکت می‌بیند.

وحدت با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی در بحث تامین مالی در کنار شرکت‌های دانش‌بنیان است، گفت: از آنجایی که بحث صادرات به کشورهای همسایه به خصوص کشورهایی با قرابت فرهنگی با ایران اهمیت دارد، صندوق نوآوری و شکوفایی ابزارهای مالی شامل تسهیلات، سرمایه‌گذاری و پوشش ریسک را برای شرکت‌های بخشی خصوصی با پتانسیل صادرات در نظر گرفته است.

در این دیدار همچنین نعیم ثجیل یسر وزیر ارتباطات عراق از برپایی نمایشگاهی از توانمندی‌های شرکت‌های ایرانی حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات ایرانی در بغداد خبر داد.

وی ابراز امیدواری کرد همکاری بسیار گسترده‌ای بین دو کشور با هدف انتقال تکنولوژی در حوزه فناوری اطلاعات صورت گیرد و شاهد گسترش روزافزون همکاری‌ها در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات بین دو کشور باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *