تشکل تخصصی صادرات

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات گفت: طی سال ۹۶ در مقایسه با سال ۹۵ در بخش گل و گیاهان زینتی رشد ۴۹۰ درصدی صادرات محقق شده است.

ضمن اعلام این خبر افزود: در سال ۹۶ میزان صادرات انواع محصولات شهرستان محلات رشد چشمگیری داشته و در مقایسه با سال ۹۵ میزان ۱۴۰درصد رشد را در بخش صادرات شاهد بوده ایم . در سال گذشته ۳۵ میلیون دلار انواع محصولات کشاورزی، صنعتی و معدنی از این شهرستان به ۲۲ کشور جهان صادر شد.

وی در ادامه افزود: بخش ماهیان زینتی با کاهش ۱۸درصدی صادارت مواجه بوده و یک میلیون و ۳۲۶ هزار قطعه انواع ماهیان زینتی به ارزش ۴۶۰ هزار دلار ماهی زینتی به صورت مستقیم به کشورهای هدف صادر شده است .

ملکی در خصوص میزان صادارت سنگ های بریده ساختمانی و کاهش ۵۰ درصدی صادارت این کالا گفت: متاسفانه علاوه بر رکود بازار ساخت و ساز در داخل، تولید کنندگان سنگ های بریده ساختمانی از بازار صاردات نیز منتفع نشدند و با کاهش ۵۰ درصدی در این بخش مواجه بوده ایم. در سال گذشته ۳۱۷۲۰ مترمربع انواع سنگ ساختمانی بریده به ارزش یک میلیون و ۱۹۳ هزار دلار از محلات صادر شد .

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محلات با اشاره به جایگاه خوب صادارت گل و گیاهان زینتی و رشد قابل توجه این محصولات خاطر نشان کرد: در سال ۹۶ با بهره گیری از تکنولوژی روز دنیا و بالا بردن کیفیت تولید چهار میلیون و ششصد هزار گل شاخه بریده و ۲۵۰ تن بید قرمز به ارزش ۲۷میلیون و ۲۰۰هزار دلار به کشورهای مختلف صادر شده که در مقایسه با سال ۹۵ در بخش گل و گیاهان زینتی در حدود ۴۹۰ درصد و در بخش بید قرمز رشدی ۴۵ درصدی را داشته ایم .

وی همچنین با اشاره به صادارت در بخش شیمیایی گفت: سال گذشته برای اولین بار عایق رطوبتی به میزان ۱۲۲تن به ارزش ۱۹ هزار دلار، پارافین صنعتی به میزان دو هزار و ۶۰۰ تن و ارزشی در حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار دلار به کشورهای هدف صادر شده، همچنین ۴۲۳۰ تن دوده صنعتی به ارزش چهار میلیون و ۲۷۶ هزار دلار از محلات صادر شده که در بخش دوده صنعتی در مقایسه با سال گذشته به میزان ۲۸۰ درصد رشد صادرات را شاهد بوده ایم .

رضا ملکی در خاتمه خاطرنشان کرد: با توجه به آمارهای ذکر شده شهرستان محلات در سال گذشته در حدود ۳۵ میلیون دلار صادرات به کشورهای هدف صادارتی شامل ترکیه، ژاپن، چین، روسیه، آمریکا، بلغارستان، لهستان، رومانی، ایتالیا، تانزانیا، موزامبیک، میانمار، افغانستان، عراق، پاکستان و کشورهای حوزه خلیج فارس و CIS داشته و در مجموع در مقایسه با سال ۹۵ شاهد رشد ۱۴۰درصدی در حوزه صادرات بوده ایم .

 

انجمن صادرکنندگان صنعتی ، معدنی و خدمات مهندسی

کانال تلگرامی : برای عضویت در کانال کلیک کنید

وب سایت:www.examie.org

تلفن :۸۸۸۳۲۵۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *