راه‌اندازی خط تولید صنعتی نانوالیاف ایرانی در کشور چین

شرکت‌های دانش‌بنیان کشور چین

یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان کشور موفق به راه‌اندازی 5 خط تولید صنعتی نانوالیاف به روش الکتروریسی در کشور چین شد.

در پی توافقات انجام شده بین یک شرکت چینی و شرکت دانش‌بنیان ایرانی 5 خط تولید صنعتی نانو الیاف در کشور چین راه‌اندازی شد. نانوالیاف الکتروریسی شده برای تولید ماسک‌ها و فیلترهای خودرویی نانویی مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

نادری٬ مجری طرح با اشاره به امضای این تفاهم‌نامه همکاری گفت: پس از صادرات موفق خط تولید صنعتی نانوالیاف به روش الکتروریسی به کره جنوبی٬ یک شرکت چینی برای خرید این تجهیزات با ما وارد مذاکره شد. پس از بررسی‌هایی در رابطه با کیفیت تجهیزات تولیدی در نهایت در خرداد ماه امسال توافقات نهایی برای صادرات 5 خط تولید نانوالیاف به کشور چین حاصل شد.

صادرات تجهیزات صنعتی

وی اضافه کرد: علاوه بر آن مذاکرات دیگری با شرکت‌های آفریقایی انجام دادیم. مذاکرات این شرکت‌ها برای صادرات تجهیزات صنعتی به اندونزی بوده است که در مراحل نهایی قرار دارد.

نادری، صادرات را لازمه رشد یک شرکت دانست و افزود: هر شرکتی که بخواهد به یک سود پایدار دست یابد و به رشد خود ادامه دهد، باید به فکر صادرات محصولات خود باشد؛ چراکه موفقیت در امر صادرات موجب افزایش حجم تقاضا از یک بازار 80 میلیونی به یک بازار 7 میلیاردی می‌شود.

افزایش صادرات

مجری طرح، مشوق‌های صادراتی را یکی از مهمترین اقدامات جهت افزایش صادرات عنوان کرد و افزود: مشوق‌های صادراتی یکی از مهمترین اقداماتی است که می‌تواند برای بهبود شرایط صادرات محصولات دانش‌بنیان در اختیار شرکت‌ها قرار داده شود. همچنین تاسیس دفاتری جهت ارائه خدمات مشاوره‌ای و تسهیل برقراری ارتباط با شرکت‌های خارجی نیز می‌تواند کمک شایانی به شرکت‌ها برای بهبود وضعیت صادرات محصولاتشان کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *