صادرات ۱۵۰ میلیون یورویی ایران به اتریش

رایزن بازرگانی سفارت اتریش از صادرات ۱۵۰ میلیون یورویی ایران به اتریش در اوایل سال میلادی جاری خبرداد.

کریستف گراب مایر در جلسه ملاقات خود همراه با شرکت‌های فعال اتریشی در حوزه آب، در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان خراسان رضوی، اظهار کرد: در سفر گذشته خود که به خراسان رضوی و مشهد داشتیم، تمرکز ما همواره علاوه بر ظرفیت‌های تهران ظرفیت‌های موجود در سایر استان‌ها نیز است.

وی ادامه داد: با توجه به زمینه موفقیت آمیز همکاری‌های اتاق مشهد و اتریش، در تلاش هستیم در شرایط سخت فراتر گام برداریم.

رایزن بازرگانی سفارت اتریش بیان کرد: امروزه در تلاش هستیم که پروژه‌های مشترک خود را در خصوص آب پیگیری کنیم، بدون آب زندگی وجود ندارد و این امر برای ما بسیار مهم است.

گراب مایر خاطرنشان کرد: مشهد در یک موقعیت ویژه‌ای از لحاظ آبی وجود دارد، همچنین در این راستا نیز چالش‌های بسیاری وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه مشهد دارای ۲۵ میلیون زائر و توریست است و بحث تامین آب مورد نیاز توریست و زائران امری مهم و حیاتی است، تصریح کرد: بحث مربوط به فاضلاب نیز بسیار مهم بوده اگر بتوانیم این فاضلاب را به چرخه آب دوباره بازگردانی کنیم، اتفاق بسیار خوبی رخ خواهد داد.

گراب مایر اضافه کرد: همواره در تلاش هستیم که بتوانیم از آب‌های موجود در دریاچه‌ها آب با کیفیت تولید کنیم، به تبع زمینه کشاورزی و صنعت نیازمند آب با کیفیت است.

وی بیان کرد: براساس آمارهای سال اول میلادی، صادرات ایران ۱۵۰ میلیون یورو بوده، همچنین صادرات کشور اتریش به ایران ۱۳۰ میلیون یورو بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *