تشکل تخصصی صادرات

استاندار فارس با تاکید براینکه زیرساخت‌های لازم برای توسعه و افزایش صادرات در استان باید مهیا شود، گفت: هیچ توجیهی برای انجام ندادن کارها پذیرفتنی نخواهد بود، بلکه مدیران باید کارها را تا حصول نتیجه نهایی با جدیت دنبال کنند.

به نقل از اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، اسماعیل تبادار در جلسه کارگروه صادرات غیرنفتی استان، افزود: دستگاه‌های مرتبط با حوزه صادرات، صنعت و تولید، باید به سهم خود در جهت رفع مشکلات این حوزه‌ها و تسهیل امور تلاش کنند.

استاندار فارس با بیان اینکه حمل و نقل هوایی یکی از مسیرهای اصلی صادرات در استان فارس است، گفت: برای استانی چون فارس که دارای ظرفیت‌های بیشماری است و از نظر فرودگاهی، هاب بین المللی جنوب کشور محسوب می‌شود، نبود سردخانه‌ای مناسب جهت نگهداری محصولات صادراتی در فرودگاه بین المللی شیراز زیبنده نبوده و باید با برنامه‌ریزی صحیح نسبت به احداث سردخانه اقدام سریع انجام شود.

تبادار ادامه داد: بخش خصوصی یار و مددکار بخش دولتی بوده و هر دو بخش باید در کنار یکدیگر شرایط را برای توسعه صادرات و رونق اقتصادی فراهم کنند.

استاندار فارس همچنین به دیدار خود با سفیر قطر در ایران اشاره کرد و گفت: کشور قطر آماده همکاری تجاری و اقتصادی با ایران به ویژه استان فارس است که باید از این ظرفیت به وجود آمده بخش دولتی و خصوصی استفاده حداکثری را داشته باشند‌.

 

انجمن صادرکنندگان صنعتی ، معدنی و خدمات مهندسی

کانال تلگرامی : برای عضویت در کانال کلیک کنید

وب سایت:www.examie.org

تلفن :۸۸۸۳۲۵۲۳

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *