تشکل تخصصی صادرات

ایران در سال 1396 بیش از 685 میلیون دلار کالا به تایلند صادر کرده که نسبت به مدت مشابه در سال 1395 بیش از 78 درصد رشد داشته است.

مجتبی موسویان، مدیر کل دفتر آسیا و اقیانوسیه از تایلند به عنوان نهمین شریک صادراتی ایران یاد کرد و گفت: بر اساس گزارش رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال 1396 بیش از 685 میلیون دلار کالا ازکشورمان به تایلند صادر شده است که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از 78 درصد رشد را نشان می دهد.

وی افزود: ارزش صادرات برخی کالاها از جمله آهن و فولاد (154 درصد)، محصولات نیمه تمام از آهن یا فولاد (198 درصد)، سایر کوسه ها و سگ ماهی ها (345 درصد) رشد چشمگیر داشته است.

موسویان خاطر نشان ساخت: در این راستا و با توجه به پتانسیل‌های صادراتی کشور و مصرف قابل توجه برخی کالاها در تایلند (همانند مس، پوست مرغ، حبوبات، ماهی) به نظر می‌رسد امکان افزایش صادرات دیگر کالاها و ایجاد سرمایه گذاری مشترک در زمینۀ قطعات خودرو، پرورش ماکیان و طلا و جواهرسازی نیز فراهم باشد.

گفتنی است، صادرات خشکبار و مواد غذایی آماده و نیمه آماده به جهت صادرات مجدد بخصوص به مقصد ژاپن نیز از دیگر مواردیست که قابل بررسی‌های مالی است.

 

انجمن صادرکنندگان صنعتی ، معدنی و خدمات مهندسی

کانال تلگرامی : برای عضویت در کانال کلیک کنید

وب سایت:www.examie.org

تلفن :88832523

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *