تشکل تخصصی صادرات

ایران در سال ۱۳۹۶ بیش از ۶۸۵ میلیون دلار کالا به تایلند صادر کرده که نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۵ بیش از ۷۸ درصد رشد داشته است.

مجتبی موسویان، مدیر کل دفتر آسیا و اقیانوسیه از تایلند به عنوان نهمین شریک صادراتی ایران یاد کرد و گفت: بر اساس گزارش رسمی گمرک جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۶ بیش از ۶۸۵ میلیون دلار کالا ازکشورمان به تایلند صادر شده است که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل، بیش از ۷۸ درصد رشد را نشان می دهد.

وی افزود: ارزش صادرات برخی کالاها از جمله آهن و فولاد (۱۵۴ درصد)، محصولات نیمه تمام از آهن یا فولاد (۱۹۸ درصد)، سایر کوسه ها و سگ ماهی ها (۳۴۵ درصد) رشد چشمگیر داشته است.

موسویان خاطر نشان ساخت: در این راستا و با توجه به پتانسیل‌های صادراتی کشور و مصرف قابل توجه برخی کالاها در تایلند (همانند مس، پوست مرغ، حبوبات، ماهی) به نظر می‌رسد امکان افزایش صادرات دیگر کالاها و ایجاد سرمایه گذاری مشترک در زمینۀ قطعات خودرو، پرورش ماکیان و طلا و جواهرسازی نیز فراهم باشد.

گفتنی است، صادرات خشکبار و مواد غذایی آماده و نیمه آماده به جهت صادرات مجدد بخصوص به مقصد ژاپن نیز از دیگر مواردیست که قابل بررسی‌های مالی است.

 

انجمن صادرکنندگان صنعتی ، معدنی و خدمات مهندسی

کانال تلگرامی : برای عضویت در کانال کلیک کنید

وب سایت:www.examie.org

تلفن :۸۸۸۳۲۵۲۳

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *