تشکل تخصصی صادرات

پایانه‌ مرزی شلمچه

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خوزستان گفت: پایانه‌ مرزی شلمچه در ایام اربعین حسینی برای صادرات، باز است و صادرکنندگان می‌توانند در این ایام نسبت به صادرات محصولات اقدام کنند.

در سال جاری میزان صادرات از نظر ارزشی بیش از ۳ میلیارد و ۶۵۶ میلیون دلار و از نظر وزنی ۱۸۴ هزار و ۱۰ تن بوده است که از نظر وزنی ۱۹ درصد و از نظر ارزشی ۳۰ درصد نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشد داشته است.

وی افزود: تراز تجاری کشور در سال ۹۵ برای اولین‌بار روند رو به رشدی داشته و طی شش ماهه نخست سال جاری نیز این رقم مثبت بوده است.

مرز شلمچه در ایام اربعین حسینی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت خوزستان تصریح کرد: مرز شلمچه در ایام اربعین حسینی برای صادرات، باز است و صادرکنندگان می‌توانند در این ایام نیز نسبت به صادرات محصولات خود از مبادی و مرزهای استان اقدام کنند.

حسن زاده عنوان کرد: تلاش‌هایی انجام گرفت تا امسال در زمان برگزاری مراسم اربعین امکان صادرات از مرزهای استان متوقف نشود و تجار و صادرکنندگان بتوانند در این زمان به صادرات بپردازند تا مشکلی در بحث تجارت برای بازرگانان به وجود نیاید.

وی در خصوص صادرات آرد گفت: میزان صادرات آرد در شش ماهه نخست امسال ۱۳ هزار تن بوده است و در این زمینه امیدواریم این رقم را تا پایان سال به ۵۰ هزار تن برسانیم.

وی با تبریک روز صادرات و اهمیت این مساله خاطرنشان کرد: مراسم بزرگداشت روز ملی صادرات اواخر آبان ماه با حضور مسئولین کشوری، استانی و جمعی از صادرکنندگان و فعالان اقتصادی خوزستان برگزار خواهد شد و در این مراسم از صادرکنندگان نمونه استانی در سال جاری تجلیل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *