صادرات 13 میلیون دلاری شرکتهای دانش‌بنیان به 18 کشور جهان

رییس شهرک علمی‌وتحقیقاتی اصفهان با اشاره به میزان صادرات محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان به خارج از کشور گفت: با توجه به بودجه‌ای که در این حوزه هزینه می‌شود، کارایی بسیار بالایی نسبت به دیگر موارد در ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی برای کشور وجود داشته است. مهدی کشمیری امروز (سه‌شنبه) در نشست با وزیر علوم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: 7 هزار تحصیل کرده در این شهرک فعالیت دارند و سرمایه مادی و معنوی این شرکت‌ها بالغ بر دو هزار میلیارد تومان است.

وی ادامه داد: این شهرک با سرمایه صاحبان فکر و نه سرمایه دولتی و خصوصی شکل گرفته است و طی 15 سال گذشته 67 میلیارد تومان اعتبار هزینه‌ای و 72 میلیارد تومان اعتبار عمرانی در این شهرک ثبت شده است.

رییس شهرک علمی‌وتحقیقاتی اصفهان با بیان اینکه این شرکت‌ها تا کنون دو هزار و 500 میلیارد تومان فروش داشته‌اند، تصریح کرد: 8 هزار و 500 شغل ایجاد کرده‌ایم و یک هزار و 300 میلیارد تومان گردش مالی این شرکت‌ها در سال گذشته بوده و میزان فروش محصولات شرکت‌ها در همین زمان 600 میلیارد تومان بوده است.

کشمیری ادامه داد: میزان صادرات این شرکت‌ها به خارج از کشور 13 میلیون دلار و به 18 کشور جهان بوده است. برخی از این محصولات شرکت‌ها تنها در چند کشور تولید می‌شوند. امروز 43 پارک علم و فناوری در کشور داریم که بودجه این پارک‌ها 2.9 درصد کل بودجه وزارت علوم است که می‌توان گفت شش ده هزارم بودجه کشور در این حوزه هزینه می‌شود، در حالی که کارایی بالایی نسبت به دیگر موارد در ایجاد اشتغال و رشد اقتصادی برای کشور داشته است.

 

انجمن صادرکنندگان صنعتی ، معدنی و خدمات مهندسی

کانال تلگرامی : برای عضویت در کانال کلیک کنید

وب سایت:www.examie.org

تلفن :88832523

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *