تشکل تخصصی صادرات
تجلیل از صادرات اولی‌ها در استان مرکزی برای اولین بار در کشور

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی گفت: برای اولین بار در کشور در روز سی ام آذرماه از تولیدکنندگانی که برای اولین بار صادرات داشته اند، تقدیر خواهد شد.

روز ملی صادرات

ضمن اعلام این خبر گفت: در سال جاری ۱۵ واحد صنعتی، ۵ واحد معدنی و ۵ واحد کشاورزی بعنوان صادر کنندگان نمونه استانی انتخاب و تقدیر شدند، همچنین در روز ملی صادرات با حضور معاون اول رئیس جمهور از ۵ واحد نمونه صادر کننده ملی استان نیز تجلیل شد.

در سی ام آذرماه نیز طی مراسمی با حضور رئیس سازمان توسعه تجارت ایران و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ضمن تدوین و تهیه برنامه های مشخصی که بتواند امر صادرات را تسهیل کند زمینه را برای شناساندن موثرتر محصولات صادراتی استان در سطح ملی فراهم خواهیم کرد.

تجلیل و تقدیر

رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت استان مرکزی همچنین گفت: در این مراسم با حضور مسئولین کشوری و استانی از صادرکنندگان نمونه استان مرکزی تجلیل و تقدیر بعمل خواهد آمد. در این مراسم برای اولین بار در کشور واحدهای تولیدی که برای اولین بار در مقوله صادرات فعالیت داشته اند نیز تجلیل خواهند شد که امیدواریم با انجام این فعالیت ها تحرک جدی تری را در حوزه صادراتی استان داشته باشیم.

وی در خاتمه با اشاره به آمار صادرات استان مرکزی خاطرنشان کرد: در ۸ ماهه امسال بالغ بر ۶۳۳ میلیون دلار صادرات از استان مرکزی داشته ایم و نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۵۴ درصدی در این حوزه بوده ایم. هدف گذاری که از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای صادرات استان مرکزی انجام شده در نیمه اول سال با همت تولید کنندگان تحقق پیدا کرد و تلاش ما بر این است که با تداوم این امر در پایان سالجاری میزان صادرات استان را به یک میلیارد دلار برسانیم. این مهم چشم انداز خوبی است که در مجموعه استان قابل ارائه خواهد بود.

واحدهای تولیدی در بازارهای جهانی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی ابراز امیدواری کرد که با ادامه این روند و استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های استان شاهد حضور موثرتر واحدهای تولیدی در بازارهای جهانی باشیم و افزود: در سال گذشته ۱۷۶ واحد در سطح استان در بخش صادرات فعال بودند که با آموزش ها و شرایطی که در وزارت صنعت مهیا شد این تعداد به ۲۲۰ واحد افزایش پیدا کرد و تلاش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بر این امر استوار است تا تولید کنندگان به امر صادرات ترغیب شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *