تشکل تخصصی صادرات

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی گفت: سال گذشته میزان صادرات استان ما دو میلیارد و ۴۰۰ میلیون بود که از این میزان ۸۰۰ میلیون دلار آن مربوط به صنایع کوچک و۸۰ میلیون دلار آن از طریق خوشه‌های صنعتی مستقر در شهرک های صنعتی بوده است.

«حسین نجاتی» در آئین راه‌اندازی میز خدمت شرکت شهرک‌های صنعتی آذربایجان‌شرقی، با اشاره به همکاری مابین سازمان صنعت، معدن و تجارت و شهرک های صنعتی، افزود: جوازهای تأسیس ارائه شده به صنایع، منطبق بر قانون شهرک‌های صنعتی است و ما در راستای حفظ زمین‌های زراعی، تمام صنایع را به سمت شهرک‌های صنعتی سوق می دهیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی با بیان این‌که سال ۹۶ با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و شهرک صنعتی، ضریب تبدیل جوازهای تاسیساتی به پروانه بهره برداری به ۷۲ درصد رسید، گفت: در حالی که ضریب تبدیل جواز تأسیس به پروانه بهره‌برداری در سال ۹۵، ۴۵ درصد و در سال ۹۴، ۱۵ درصد بوده است و اکثر این واحدها در شهرک‌های صنعتی مستقر هستند.

وی خاطرنشان کرد: همکاری بین شهرک صنعتی و سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌شرقی موجب افزایش عقد قرارداد و تقاضای زمین جهت استقرار واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی شده است.

 

 

 

انجمن صادرکنندگان صنعتی ، معدنی و خدمات مهندسی

کانال تلگرامی : برای عضویت در کانال کلیک کنید

وب سایت:www.examie.org

تلفن :۸۸۸۳۲۵۲۳

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *