تشکل تخصصی صادرات

مدیر کل گمرکات استان یزد با بیان این که این گمرکات از نظر وزنی هشتمین گمرک صادراتی کشور است، گفت: در پنج ماهه نخست سال جاری صادرات استان از حیث ارزش ۱۷ و از نظر وزن ۱۳ درصد رشد یافته است .

«مهرداد پیرحیاتی» با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت به عملکرد تجارت خارجی استان در پنج ماهه نخست سال جاری، تصریح کرد: در این مدت بیش از ۸۶۶ هزار تن کالا به ارزش ۲۱۷ میلیون دلار از گمرکات استان یزد به خارج از کشور صادر شده که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته از نظر وزن ۱۳ و از حیث ارزش ۱۷ درصد رشد داشته است .وی عمده‌ترین کالاهای صادراتی استان در این مدت را کاشی و سرامیک، میلگرد، هیدورکربن، ظروف شیشه‌ای و سنگ مصنوعی ذکر کرد .

پیرحیاتی عراق، افغانستان، پاکستان، گرجستان، ترکیه، هند و ترکمنستان را عمده ترین مقصد کالاهای صادراتی یزد ذکر کرد .

وی تعداد اظهارنامه‌های صادراتی گمرکات یزد در پنج ماهه نخست سال جاری را ۱۵ هزار و ۸۴۲ فقره اعلام کرد که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۱۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.

مدیر کل گمرکات استان یزد تصریح کرد: در این مدت بیش از ۱۲ هزار تن کالا به ارزش ۴۷ میلیون دلار از گمرکات استان یزد به کشور وارد شده که از نظر وزن دو درصد کاهش و از نظر ارزش ۱۵ درصد رشد داشته است .

پیرحیاتی ادامه داد: عمده واردات گمرکات یزد از کشورهای ترکیه، چین، جمهوری کره، ایتالیا، هند واسپانیا است .

مدیر کل گمرکات استان همچنین تعداد بسته‌های ورودی و خروجی پستی در پنج ماهه نخست سال جاری را ۸۵۳ بسته به وزن بیش از ۳ هزار کیلوگرم ذکر کرد که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از نظر تعداد بسته ۲۹ و از نظر وزن ۶۳ درصد رشد داشته است .

پیرحیاتی در پایان با اشاره به دستاوردهای سامانه جامع امور گمرکی اظهار کرد: در این مدت مجموع درآمدهای وصولی گمرکات استان به ۱۶۱ میلیارد و ۲۹۷ میلیون ریال رسید که در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته ۱۲ درصد رشد را نشان می‌دهد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *