نرخ ارز مدنظر صادرکنندگان چیست؟

وی با اشاره به تغییراتی که در قیمت تمام‌شده تولیدات پس از تغییر قیمت ارز به‌وجود می‌آید، تصریح کرد: اگر بنا باشد یک. صادرکننده تنها یک‌بار قصد فروش بین‌المللی محصولات خود را داشته.باشد، آنگاه می‌توان این‌طور گفت که بالا‌رفتن نرخ. ارز به نفع او تمام‌شده.است اما باید در نظر داشت که اساسا فعالیت صادراتی، یک فعالیت بلندمدت بوده و موضوعات مختلفی بر روی آن تاثیر می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گذارد.

رئیس کنفدراسیون صادرات ایران ادامه داد: وقتی قیمت ارز بالا برود، قطعا تاثیر خود را بر قیمت مواداولیه و هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های. جاری تولید نیز نشان خواهد داد و در چنین شرایطی برای صادرات مجدد کالاها، صادرکنندگان نیز با افزایش هزینه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها مواجه. می‌شوند. به این ترتیب همان‌طور که پیشتر نیز بارها اعلام کرده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایم، ثبات در نرخ ارز و امکان‌پذیر شدن برنامه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ریزی. برای سرمایه‌گذاری‌های آینده، اصلی‌ترین موضوعی است که صادرکنندگان به آن احتیاج دارند. 

نرخ ارز مدنظر صادرکنندگان چیست؟

لاهوتی با اشاره به تغییرات مثبتی که برای صادرات در دولت سیزدهم به‌وجود آمده، تشریح کرد: خوشبختانه با نگاه مثبتی که. تیم اقتصادی دولت جدید به صادرات داشته،.ما شاهد آن بوده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ایم که برخی از موانع داخلی که برای توسعه صادرات ایران به‌وجود آمده بود برطرف شده.و روند مثبت صادراتی اخیر نیز ریشه در همین اقدامات مثبت دارد.  وی افزود: در صورتی‌که دولت پس از تلاش برای حذف ارز ۴۲۰۰‌تومانی، به سمت نزدیک‌کردن نرخ سامانه نیما و بازار آزاد حرکت کند و فاصله. قیمتی درمیان این دو بازار را کم کرده یا از بین ببرد، می‌توان انتظار داشت که وضعیت صادراتی ایران، بهبودی تازه را نیز تجربه کند.

 

برای انتشار مشکلات صادرات و پیگیری برای حل

آنها، با ما در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 

 

به شبکه های اجتماعی انجمن صادرکنندگان صنعتی معدنی و خدمات مهندسی بپیوندید.

گزارش نهایی شاخص قیمت كالاهاي صادراتي سال ١٣٩٩ گزارش نهایی شاخص قیمت كالاهاي صادراتي سال ١٣٩٩ تاثیر کاهش ارزش پول گزارش نهایی شاخص قیمت كالاهاي صادراتي سال ١٣٩٩