تشکل تخصصی صادرات
قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت از تشکیل کارگروه مشترک برای جلوگیری از زیان احتمالی صنایع در پیک مصرفی برق خبر داد.

به گزارش انجمن صادرکنندگان صنعتی، معدنی و خدمات مهندسی به نقل از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران، «محمدصادق مفتح» به برنامه‌ریزی‌های انجام شده. برای کنترل قطعی برق صنایع در تابستان اشاره کرد و افزود: به دنبال ضرر و زیان سال گذشته. صنایع تحت تأثیر قطعی پیاپی برق آنها، کارگروه مشترکی مابین وزارت صنعت، معدن و تجارت و نیرو تشکلی شد. تا بتوان از طریق تصمیمات اتخاذ شده. در این کارگروه مانع از ضرر و زیان احتمالی صنایع در پیک مصرفی برق برای تابستان شویم.تشکیل کارگروه مشترک 

تشکیل کارگروه مشترک

وی اظهار داشت: در زمستان سال گذشته،. اقدامات درستی برای کنترل مصرف گاز صنایع در دستور کار قرار گرفت و در آن زمان توانستیم به موفقیت‌های زیادی در عدم قطعی گاز صنایع دست پیدا کنیم.

مفتح خاطرنشان کرد: اکنون در حال مدیریت قطعی برق صنایع هستیم و تصمیمات اتخاذ شده. به‌گونه‌ای است که کمترین آسیب به صنایع مختلف وارد شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد که در وضعیت فعلی به دنبال اولویت‌بندی برای قطعی برق صنایع هستیم تا. ضمن جبران کمبود برق، کمترین خسارت به صنایع وارد شود.

تشکیل کارگروه مشترک

به گفته. وی قطعی برق صنایع در استان‌های مختلف، متفاوت است بر این اساس قرار شد تا نیروگاه برق CHP شهرک‌های صنعتی به کار گرفته .شوند.

مفتح تاکید کرد: بر اساس تصمیمات اتخاذ شده،. قطعی برق واحدهای تولیدی از قبل اعلام می‌شود تا صنایع خسارت چندانی بابت این قطعی‌ها متحمل نشوند.

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه برخی از صنایع در ابتدای زنجیره قرار دارند. و در صورت قطعی یکباره برق، صنایع تبعی آنها هم ضربه خواهند خورد، گفت: .صنایعی مانند سیمان کلینکر زیادی تولید کردند؛ بنابراین اگر فقط آسیاب روشن باشد در تأمین سیمان به مشکل بر نخواهیم خورد.

وی اظهار کرد:.به‌مرور تصمیمات اتخاذ شده.برای صنایع اعلام خواهد شد.

مفتح اظهار داشت: در تابستان سال گذشته قطعی برق واحدهای تولیدی بدون اطلاع قبلی انجام می‌شد .اما اکنون قرار بر این است تا قطعی برق صنایع نه‌تنها با اعلام آنها بلکه با توافق تشکل‌ها صورت بگیرد.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به آغاز فصل تابستان اما همچنان برق هیچ صنعتی قطع نشده. است و تمام تلاش مجموعه دو وزارتخانه صمت و نیرو کاهش تبعات قطعی برق صنایع است.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *