رشد ۱۱۴ درصدی صادرات

وی افزود: صادرات کشورمان به لهستان در سال‌۱۴۰۰بیش از ۱۸هزار و ۱۳۴تن کالا، به ارزش ۲۴میلیون و ۵۹هزار و ۹۵۷دلار بوده که نسبت به مدت مشابه، رشد ۱۴۵درصدی در وزن و ۱۱۴درصدی در ارزش داشته است.

لطیفی درخصوص واردات از لهستان گفت: چهار‌هزار و ۵۳۰تن کالا به ارزش ۲۹میلیون و ۱۳۸هزار و ۲۷دلار نیز در سال‌۱۴۰۰ از لهستان وارد کشورمان شده که با کاهش ۱۴درصدی در وزن و ۴‌درصدی در ارزش همراه بوده است.

رشد ۱۱۴ درصدی صادرات

سخنگوی گمرک درخصوص کالاهای صادره به لهستان توضیح داد: مواد شیمیایی، انگور‌خشک، روده گوسفند، آب میوه، خشکبار، ملامین، خرما، پارچه، قطعات خودرو، آینه و شیشه، مکمل غذایی، عصاره‌های گیاهی، سبزیجات و میوه، کف‌پوش، میله‌های آهنی، زرشک، سیم و کابل، مشتقات نفتی، مجسمه، مصالح ساختمانی، لوازم الکترونیکی و صنعتی و انواع گل خشک و زعفران از کالاهای صادراتی ایران در سال‌۱۴۰۰به لهستان بودند.

رشد ۱۱۴ درصدی صادرات

لطیفی درخصوص کالاهای وارداتی از کشور لهستان گفت: تراکتور، ماشین‌آلات معدنی، بذر چغندر، رینگ موتور، آنتی‌اکسیدان، برد‌های الکترونیکی، مکمل‌های غذایی، مفتول فلزی، دستگاه‌های حفاری، کاغذ، کمباین، لوازم و تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی، ماشین‌آلات بسته‌بندی و قطعات خودرو عمده کالاهای وارداتی از لهستان به ایران بودند.

بر اساس این گزارش، از سال‌۱۳۰۵ شمسی، روابط رسمی ایران با کشور لهستان آغاز شده و هم‌اکنون روابط رسمی دو کشور در آستانه ۹۶ سالگی است.

 

 

 

پربازدیدترین اخبار:

 

 

اعضای هیأت تحقیق و تفحص از عملکرد ۱۰ ساله اتاق بازرگانی انتخاب شدند

تفاهمات جدید ایران و عراق درخصوص صادرات گاز

توضیحات وزیر جهاد کشاورزی به مجلس درباره نحوه پرداخت یارانه گندم

ابلاغ مصوبات کارگروه مدیریت بازار

حجم تجارت ایران با روسیه ۴.۵ میلیارد دلاری شد

رشد ۶۰ درصدی تجارت ایران و سوریه

 

 

به شبکه های اجتماعی انجمن صادرکنندگان صنعتی معدنی و خدمات مهندسی بپیوندید.

 

 

 

 

گزارش نهایی شاخص قیمت كالاهاي صادراتي سال ١٣٩٩ گزارش نهایی شاخص قیمت كالاهاي صادراتي سال ١٣٩٩ تاثیر کاهش ارزش پول گزارش نهایی شاخص قیمت كالاهاي صادراتي سال ١٣٩٩