19 یادداشت تفاهم در دومین نشست کمیته مشترک ارزیابی همکاری‌های صنعتی ایران و الجزایر میان وزیرصنعت، معدن و تجارت ایران و الجزایر به امضاء رسید که 15 مورد آنها در زمینه خودروسازی و قطعات خودرو بود.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه تجارت، نخستین تفاهمنامه بین کمیته صنعت دو کشور بود که محمدرضا نعمت‌زاده و عبدالسلام بوشواره آن را امضا کردند. در این یادداشت تفاهم برهمکاری میان موسسه‌های زیرمجموعه دو وزارتخانه و سازمان‌های سرمایه‌گذاری دو کشور تاکید شد.

دومین یادداشت تفاهم میان شرکت‌های سهامی نمایشگاه‌های ایران و الجزایر امضا شد که به موجب آن همکاری‌های نمایشگاهی دو کشور توسعه پیدا می‌کند.

سومین تفاهمنامه دربخش زمین‌شناسی میان سازمان زمین‌شناسی دو کشور با هدف تبادل اطلاعات، همکاری در زمینه مطالعات زمین‌شناسی، اکتشاف و فرآوری معادن، استخراج و فرآوری فسفات و برگزاری دوره‌های آموزشی علوم زمین امضا شد.

چهارمین یادداشت تفاهم هم در زمینه استاندارد بود که میان سازمان‌های ملی استاندارد ایران و الجزایر صورت گرفت. این یادداشت تفاهم در زمینه استانداردسازی، آموزش ارزیابی انطباق و صدور گواهینامه محصولات بر اساس قوانین جاری دو کشور بود.

علاوه بر این چهار یادداشت تفاهم، 15 تفاهم‌نامه در زمینه صنعت خودرو توسط خودروسازان و قطعه‌سازان ایرانی با محی الدین تحکوت یکی از فعالان اقتصادی الجزایری به امضا رسید.

پنجمین تفاهم‌نامه را هم مدیرعامل سایپا امضا کرد این تفاهمنامه مربوط به سهامداری سرمایه‌گذاری مشترک برای تولید خودروهای سواری در الجزایر بود.

ششمین یادداشت تفاهم توسط مدیرعامل پارس‌خودرو با محی‌الدین ‌تحکوت به امضا رسید که به موجب آن خط تولید وانت پیکاپ و سواری در الجزایر راه‌اندازی می‌شود.

هفتمین تفاهم‌نامه مربوط به شرکت زامیاد بود که مربوط به تولید خودروی پادرا در الجزایر می‌شود و به موجب این یادداشت تفاهم خط تولید خودروی تجاری سبک در الجزایر راه‌اندازی خواهد شد.

هشتمین تفاهم‌نامه را شرکت سایپا دیزل برای تولید کامیونت الوند درالجزایر امضا کرد که به موجب آن خط تولید این خودروی تجاری نیمه‌سنگین در الجزایر راه‌اندازی می‌شود.

نهمین یادداشت تفاهم مربوط به تولید صندلی خودرو بود و توسط شرکت سایپا آذین امضا شد که به موجب آن انتقال تکنولوژی و دانش‌فنی و داخلی سازی قطعات خودرو در الجزایر راه‌اندازی خواهد شد.

دهمین تفاهم‌نامه را شرکت مگاموتور امضا کرد که به تولید اکسل خودرو در الجزایر مربوط می‌شد؛ به موجب این تفاهم‌نامه دانش فنی و داخلی سازی قطعات در الجزایر انجام خواهد شد.

یازدهمین یادداشت تفاهم را شرکت رادیاتور ایران برای تولید رادیاتور خودرو درکشور الجزایر امضا کرد که براساس آن 15 میلیون دلار در دو فاز سرمایه‌گذاری خواهد شد.

ایندامین دوازدهمین یادداشت تفاهم را برای تولید کمک فنر ایندامین در الجزایر امضا کرد که حجم سرمایه‌گذاری این پروژه 800 هزار دلار برآورد شده است.

سیزدهمین یادداشت تفاهم توسط مدیرعامل ایران کاوه سایپا امضا شد که این تفاهم‌نامه مربوط به ایجاد خطوط تولید کاربری‌های مختلف در خودروهای تجاری در الجزایر است.

چهاردهمین یادداشت تفاهم توسط مدیرعامل شرکت شیمی تابان برای ایجاد خط تولید روغن، روانکارها و مایعات خودرویی امضا شد.

پانزدهمین یادداشت تفاهم توسط شرکت پلاسکوکار امضا شد که این تفاهم‌نامه مربوط به تولید داشبورد و سپر در الجزایر است که این پروژه با سرمایه‌گذاری هشت میلیون دلار و در 2 فاز انجام خواهد شد.

شرکت سایپا شیشه نیز تفاهم‌نامه‌ای برای تولید شیشه خودرو در الجزایر امضا کرد که این پروژه نیز با سرمایه‌گذاری 56 میلیون دلار در کشور الجزایر اجرایی خواهد.

شرکت لنت پارسیان پیشرو هفدهمین یادداشت تفاهم را امضا کرد که بر اساس آن با سرمایه‌گذاری 2.5 میلیون دلار خط تولید انواع لنت ترمز خودرو در الجزایر راه‌اندازی می‌شود.

علاوه بر این مجتمع ماموت تفاهم‌نامه تولید انواع تریلر، ساندیچ پنل و خانه‌های پیش‌ساخته را با سرمایه‌گذاری 50 میلیون دلار در کشور الجزایر اجرایی خواهد کرد.

آخرین یادداشت تفاهم توسط ایران خودرو برای ایجاد شرکتی ایرانی – الجزایری به منظور تولید خودرو در الجزایر به امضا رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *