هلدینگ مدیریت صادرات کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی می شود -
23826
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-23826,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

13 نوامبر هلدینگ مدیریت صادرات کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی می شود

کهگیلویه و بویراحمد معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از راه اندازی هلدینگ مدیریت صادرات استان ظرف یک ماه آینده خبر داد.

“سید حشمت الله صمیمی دوست” در جمع خبرنگاران در خصوص مصوبات برگزاری نشست هماهنگی توسعه صادرات استان ضمن ابراز گلایه از عدم پیگیری موضوعات مهم در زمینه توسعه صادرات استان، افزود:

هنگامی که سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان آمادگی تدوین چنین سندی را داشت دستگاه های متولی باید از این ظرفیت نهایت استفاده را می کردند نه اینکه تنها به جمع آوری آماری اکتفا کرده و بعدها نام سند را روی آن بگذارند.

وی با بیان تقدیر از اتاق بازرگانی یاسوج در خصوص تدوین بخش هایی از این سند، تاکید کرد: خواستار همکاری سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان جهت واگذاری ادامه تدوین سند به اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی یاسوج هستیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، ادامه داد:

مقرر شد اتاق بازرگانی ظرف یک ماه آینده نسبت به تشکیل هلدینگ مدیریت صادرات استان اقدام کند تا زمینه صادرات محصولاتی که امکان صادرات آنها میسر باشد فراهم شود.

به گزارش ایسنا، صمیمی دوست در خصوص سایت نمایشگاه دائمی استان، تصریح کرد: همه اعضا موافقت خود را برای واگذاری زمین شرکت نمایشگاهی کشور به نمایشگاه دائمی استان اعلام کردند و خواستار مکاتبه ای از سوی استانداری با وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت پیگیری جدی این موضوع شدند. 

وی خواستار توجه جدی به مسئله صادرات استان از سوی دستگاه های متولی شد و تصریح کرد: ادامه روند با شرایط فعلی قابل پذیرش نیست و تا زمان تدوین سند توسعه صادرات استان، دستگاه های متولی دنبال پیگیری موضوعات و وظایف ذاتی خویش باشند.