تشکل تخصصی صادرات
دولت نحوه بازپرداخت تسهیلات اعطایی از محل حساب ذخیره ارزی را تعیین کرد

هیئت دولت در جلسه امروز خود که به ریاست رییس جمهوری، تشکیل شد پس از انتخاب استانداران جدید خراسان رضوی، قم، فارس و کرمان به بررسی سایر موضوعات در دستور کار خود پرداخت.

دولت نحوه بازپرداخت تسهیلات اعطایی از محل حساب ذخیره ارزی را تعیین کرد

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، هیات دولت در جلسه امروز خود پس از انتخاب استانداران جدید خراسان رضوی، قم، فارس و کرمان به بررسی سایر موضوعات در دستور کار خود پرداخت و در راستای حمایت از ناوگان ملی و توسعه صادرات، میزان سهمیه دولتی نفت گاز برای ناوگانی ایرانی و همچنین نرخ فروش آن به ناوگان ایرانی و خارجی خروجی از کشور را تعیین کرد.

به موجب این تصمیم، سهمیه دولتی نفت گاز برای ناوگان ایرانی خروجی (گازوئیل سوز) به مقصد کشورهای ارمنستان، نخجوان، ترکمنستان، عراق، آذربایجان و افغانستان ۲۰۰ لیتر، اقلیم عراق و ترکیه ۳۰۰ لیتر و به مقصد کشورهای ثالث ۵۰۰ لیتر تعیین شد.

دولت همچنین نرخ فروش نفت گاز را در صورت تقاضای راننده، به میزان ۹۰ درصد قیمت رسمی طرف مقابل تعیین کرد.

** صدور مجوز انعقاد قرارداد مشارکت برای اجرای پروژه آزادراه سیرجان – شهر بابک

هیئت وزیران در ادامه، با صدور مجوز انعقاد قرارداد مشارکت برای اجرای پروژه آزادراه سیرجان – شهر بابک موافقت کرد.

** دولت نحوه بازپرداخت تسهیلات اعطایی از محل حساب ذخیره ارزی را تعیین کرد

دولت با هدف حمایت از تسهیلات گیرندگان حساب ذخیره ارزی که طرح تولیدی خود را اجرا نموده لیکن به دلیل شرایط حاکم بر اقتصاد و به صورت غیرارادی نسبت به بازپرداخت بدهی اقدام ننموده­اند، درخصوص نحوه بازپرداخت تسهیلات اعطایی مذکور و چگونگی تمدید دوره های آن تصمیم گیری کرد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *