تشکل تخصصی صادرات
گندم صادراتی در جهان تا ۸۷درصد گران شده است. 

به گزارش انجمن صادرکنندگان صنعتی، معدنی و خدمات مهندسی به نقل از دنیای اقتصاد،  بر اساس آمار شورای بین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌المللی غلات International Grains Council که در لندن مستقر است.و یک نهاد معتبر جهانی در زمینه جمع‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آوری داده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های تجارت محصولات کشاورزی و غلات محسوب می‌شود، قیمت گندم صادراتی آمریکا از نوع تجاری موسوم به گندم سخت. قرمز زمستانه در هفته اخیر به ۵۲۶دلار در هر تن رسید‌که ۸۷‌درصد بالاتر از قیمت مدت مشابه سال‌قبل است.گندم صادراتی روی موج صعودی قیمت

گندم صادراتی آمریکا از نوع تجاری موسوم به نرم قرمز زمستانه نیز به ۴۵۹ دلار در هر تن رسیده.که ۶۴‌درصد گران‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر از سال‌قبل است. قیمت گندم صادراتی آرژانتین هم به ۴۷۵ دلار در هر تن در یک هفته اخیر رسید‌.که ۷۲‌درصد گران‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌تر از مدت مشابه سال‌قبل است.

گندم صادراتیرو

طبق این آمار، گندم صادراتی فرانسه در اتحادیه اروپا به هر تن ۴۵۱دلار رسیده که ۵۸‌درصد بالاتر از قیمت سال‌گذشته. است. شاخص قیمت گندم شورای بین‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌المللی غلات هم که سال‌گذشته همین موقع ۲۳۲ واحد بود (شاخص قیمت سال‌۲۰۰۰ معادل ۱۰۰لحاظ شده.است) طی روزهای اخیر به ۳۸۴ واحد افزایش یافته.که بیانگر رشد ۶۵‌درصدی متوسط قیمت گندم است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *