تشکل تخصصی صادرات
رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با هیات تجاری اعزامی به عمان، سفیر و کارکنان بخش اقتصادی و رایزنی بازرگانی سفارت ایران در مسقط بر عزم جدی و برنامه دولت برای توسعه تجارت با عمان و تقویت زیرساخت‌ها تاکید کرد.
به گزارش انجمن صادرکنندگان صنعتی، معدنی و خدمات مهندسی به نقل از اقتصادآنلاین، علیرضا پیمان‌ پاک در این دیدار با. اشاره به شناسایی راهکارهای توسعه همکاری‌های تجاری و برنامه و اراده جدی دولت برای تقویت زیرساخت‌های تجاری. ایران و عمان به ویژه در حوزه حمل و نقل و بانگی گفت: با اصلاح آیین‌نامه مشوق‌های صادراتی، حمایت از صادرات و صادرکنندگان هوشمندتر خواهد شد.حذف ارز ترجیحی فرصتی

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران ضمن اشاره به دیدار خود با رییس کل بانک مرکزی عمان و همچنین بازدید از. نمایشگاه بین‌المللی لوازم خانه و آشپرخانه، روشنایی، شیرآلات، منسوجات خانگی، صنایع دستی و سنگ و سرامیک عمان،. بر حضور در نمایشگاه‌های عمان و تبادل هیات‌های تجاری به عنوان یکی از مهمترین راهکارهای شناخت بازار این کشور و. نقش اتاق‌های مشترک بازرگانی در این زمینه تاکید کرد.

حذف ارز ترجیحی فرصتی

پیمان‌پاک همچنین از پیگیری و تلاش این سازمان جهت ایجاد سامانه‌های مجازی برای برقراری ارتباط میان فعالان تجاری. کشور با طرف‌های خارجی خبر داد.

وی با اشاره به اینکه حذف ارز ترجیحی حامل فرصت‌های جدیدی برای توسعه.صادرات است، استفاده از این فرصت را برای صادرکنندگان مهم برشمرد.

معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران همچنین با توجه به اظهارات برخی تجار در خصوص از دست رفتن. بازارهای صادراتی از جمله عمان به دلیل تغییر نرخ‌ها و مقررات صادراتی، با تاکید بر اینکه دولت جدید هیچ نوع ممنوعیتی. را فرا روی صادرات نمی‌پذیرد، به آغاز بررسی امکان ایجاد پیش اظهار صادراتی با هدف جلوگیری از تاثیرپذیری.صادرات از بخشنامه‌ها و مقررات جدید اشاره کرد.

حذف ارز ترجیحی فرصتی

در این نشست دبیر اتاق مشترک بازرگانی ایران و عمان و چند نفر از اعضای ‌هیات تجاری مذکور.به ارائه دیدگاه‌های خود.در خصوص بازار عمان و مشکلات و موانع توسعه صادرات به این کشور پرداختند.

در آستانه سفر رییس جمهوری اسلامی ایران به عمان، علیرضا پیمان‌پاک، معاون وزیر و رییس کل سازمان توسعه تجارت. ایران در راس هیاتی بلندپایه تجاری، بازاریابی متشکل از ۳۰ شرکت خصوصی، نمایندگان سازمان بنادر و صندوق ضمانت. صادرات روز دوشنبه.وارد این کشور شد و مورد استقبال مقامات عمانی از جمله مدیرکل تجارت وزارت صنایع، بازرگانی و توسعه.سرمایه‌گذاری سلطنت عمان و همچنین علی نجفی خوشرودی، سفیر ایران در مسقط قرار گرفت.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *