تشکل تخصصی صادرات
مدیرکل دفتر مقررات صادرات و واردات وزارت صمت طی نامه‌ای ویرایش ثبت سفارش، بعد از ترخیص کالا را ممنوع اعلام کرد.

به گزارش انجمن صادرکنندگان صنعتی، معدنی و خدمات مهندسی به نقل از ایسنا، سعید عباسپور طی نامه‌ای به معاون ارزی بانک مرکزی و معاون فنی گمرک به مواد ۳ و ۸ قانون مقررات صادرات و واردات اشاره کرده.و گفته.با توجه به اینکه ورود کالا به صورت تجاری منوط به اخذ ثبت سفارش بوده.و بانک مرکزی و گمرک ج. ا. ا موظفند مطابق ثبت سفارش صادره از.سوی وزارت صمت اقدام به صدور کد ساتا و اظهار کالا کنند و در صورت مشاهده هر گونه مغایرت، قبل از صدور کد ساتا و اظهار، متقاضی را نسبت به اصلاح ثبت سفارش ملزم کنند،.بنابراین هرگونه ویرایش بعد از ترخیص کامل کالا، به دلیل مغایرت اطلاعاتی ثبت سفارش با منشاء ارز و اظهار، از سوی این دفتر قابل پذیرش و اقدام نیست‌.

وی همچنین تاکید کرده.که تمامی مسئولیت ناشی از این امر با بانک مرکزی و گمرک ج. ا. ا است و از این دو مقام مسئول خواسته که مراتب یاد شده.به بانک‌های عامل و گمرکات اجرایی ابلاغ شود تا از انجام هر گونه مکاتبه مشابه و ارجاع متقاضیان به این دفتر جلوگیری شود.

موضوع اصلاح ثبت سفارش طی سال‌های اخیر همواره بین وزارت صمت و گمرک مورد مناقشه بوده.و در مقاطعی هم شروطی برای آن مطرح شده.است.

 

 

 

پربازدیدترین اخبار:

 

ترک­ ها باز هم بازار را از ایرانی ­ها ربودند!

گزارش شبکه اجتماعی چین، ابزار معرفی کالا و فرهنگ ایرانی

حذف معافیت حقوق گمرکی برای تجهیزات و ماشین آلات تولیدی، صنعتی، معدنی و کشاورزی توسط وزارت اقتصاد و دارایی

خبر حذف ایران از ترانزیت منطقه، صحت ندارد

وضع عوارض صادراتی برای مدیریت بازار عرضه مواد پتروشیمی

کدام کالاهای ایرانی بیشترین مشتری را دارند؟

 

 

 

 

به شبکه های اجتماعی انجمن صادرکنندگان صنعتی معدنی و خدمات مهندسی بپیوندید.

گزارش نهایی شاخص قیمت كالاهاي صادراتي سال ١٣٩٩ گزارش نهایی شاخص قیمت كالاهاي صادراتي سال ١٣٩٩ تاثیر کاهش ارزش پول گزارش نهایی شاخص قیمت كالاهاي صادراتي سال ١٣٩٩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *