سرویس: اقتصادی

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس برحاکم شدن بخش های مولد کشور بر غیر مولد ها تاکید کرد و گفت: رونق تولید باعث افزایش رشد اقتصادی می شود و قطعا منجر به کاهش چک برگشتی و نرخ بیکاری در کشور خواهد شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری خانه ملت،‌ رحیم زارع روز گذشته درجمع هیات مدیره انجمن صادرکنندگان صنعتی،‌معدنی و خدمات فنی و مهندسی حاضر شد و پس از استماع مشکلات آنها،‌ گفت:‌ در حال حاضر غیر مولدها بر مولد ها حاکمند از این رو لازم است این روند اصلاح شود.

وی از نمایندگان بخش خصوصی حاضر در جلسه خواست تا پیشنهادات خود را جهت برررسی و لحاظ کردن در برنامه ششم توسعه به مجلس ارایه کنند.

گفتنی است در این نشست محسن حاجی بابا یک عضو هیات مدیره انجمن صادرکنندگان صنعتی،‌معدنی و خدمات فنی و مهندسی سه راهکار برای جبران کسری بودجه کشور در سال 94 ارایه کرد و گفت:‌حذف سیاست پرداخت یارانه نقدی،‌ افزایش نرخ ارزو آزادسازی قیمت کالاهای یارانه ای علاوه بر اینکه کسری بودجه دولت را تامین می کند موجب رونق تولید و صادرات خواهد شد.

وی با بیان اینکه اختصاص یارانه نقدی به پروژه های عمرانی موجب رونق تولید و در نهایت کاهش بیکاری خواهد شد،‌افزود: بر اساس معاملات سلف در بورس آمریکا بعید است قیمت هر بشکه نفت تا سال 2017به رقمی بالاتر از 47 دلار برسد.

بهروز زنگنه رییس هیات مدیره انجمن صادرکنندگان صنعتی،‌معدنی و خدمات فنی و مهندسی نیز نسبت به تصمیمات خلق الساعه انتقاد کرد و خواستار همکاری بیشتر بخش خصوصی با مجلس در تدوین قوانین شد.

در ادامه امیر حسین وصالی یک عضو دیگر انجمن صادرکنندگان صنعتی،‌معدنی و خدمات فنی و مهندسی خواستار رفع موانع پیش روی تولید و صادرات در داخل کشور شد و گفت: برای رونق تولید باید ابتدا تحریم های داخلی حذف شود.

وی نسبت به بالا بودن هزینه حمل و نقل دریایی انتقاد کرد و گفت: دولت و مجلس باید از بخش واقعی اقتصاد کشور حمایت کنند.

محمد رضا مجیدی عضو دیگرهیات مدیره انجمن صادرکنندگان صنعتی،‌معدنی و خدمات فنی و مهندسی تاکید کرد: جایزه صادراتی مشکل اصلی ما نیست و ما خواهان حذف بنگاه داری در بانکها به صورت عملیاتی هستیم نه در حد یک شعار.

در ادامه محمد حسین زهتابچیان خواستار حمایت جدی دولت و مجلس از صادرکنندگان کشور به عنوان سربازان نظام شد و گفت: پیشگامان عبور از رکود کارآفرینان هستند .

وی با ابراز ناخشنودی نسبت به مهاجرت کارآفرینان و تولیدکنندگان از کشور،‌گفت: دولت و مجلس با حمایت از تولید می توانند ارز حاصل از صادرات را جایگزین ارز حاصل از فروش نفت کنند.

مهربان عضو دیگرهیات مدیره انجمن صادرکنندگان صنعتی،‌معدنی و خدمات فنی و مهندسی نیز نسبت به بروکراسی سخت اداری پیش روی صادرکنندگان انتقاد کرد و با تاکید بر اینکه مجلس باید آژیر خطر را برای صادرات بکشد خواستار تجمیع مراکزی شد که صادر کنندگان با آنها در گیر هستند.

در ادامه دامون شعبانی نایب رییس هیات مدیره انجمن صادرکنندگان صنعتی،‌معدنی و خدمات فنی و مهندسی خواستار مبارزه واقعی و عملیاتی مجلس و دولت با فساد شد.

همچنین پورقربان دبیرکل انجمن صادرکنندگان خواستار تعامل هرچه بیشتر کمیسیون های تخصصی مجلس با انجمن های صنفی و صنعتی شد تا در اینده ای نزدیک شاهد شکوفایی اقتصاد کشور باشیم./

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *