تشکل تخصصی صادرات
سیزدهمین نمایشگاه بین المللی بازرگانی سلیمانیه عراق

سیزدهمین نمایشگاه بین المللی بازرگانی سلیمانیه عراق

۲ الی ۷ آذر ۱۳۹۷ | سلیمانیه، عراق

اقلیم کردستان عراق در یک دهه اخیر پیشرفت قابل توجهی در ابعاد مختلف از خود نشان داده و استان سلیمانیه یکی از مراکز بزرگ ثقل این پیشرفت و توسعه می باشد. وجود فرودگاه بین المللی سلیمانیه و دسترسی زمینی بسیار ارزان و نزدیک با مرز ایران اولویت بازار سلیمانیه را برای ایران دو چندان کرده است.


کرد های سلیمانیه با فرهنگ، هنر و ادب فارسی حس قرینی دارند و این نزدیکی و قرابت فرهنگی باعث شده تا سطح ارتباط اقتصادی و سرمایه گذاری و مشارکت در طرح ها برای ایران در آن سرزمین مهیا تر باشد.در حال حاضر ما بزرگترین شریک تجاری با سلیمانیه محسوب می شویم.

از آنجا که کردستان عراق از لحاظ جغرافیایی منطقه ای منقطع از دریا تلقی می شود که هیچگونه دسترسی به آبهای آزاد برای صادرات و واردات ندارد لذا وابستگی آن به کشورهای همسایه برای تامین نیازهای اقتصادی غیرقابل انکار است.

از سوی دیگر کردستان عراق به دلیل نداشتن زیرساختهای اقتصادی برای تولید یکی از مصرفی ترین مناطق خاورمیانه شناخته می شود.

بازار مصرفی و وابستگی شدید اقتصادی اقلیم کردستان به کشورهای همسایه

صادرات ایران از مرز باشماق در سال ۱۳۹۶ : ۱۴۲,۱۰۲,۵۵۴$

صادرات ایران از مرز پرویزخان درسه ماه سال ۱۳۹۷ : ۱۲۸۲,۳۲۷,۴۵۱$

Untitled4

حضور شرکت های ایرانی در بزرگترین نمایشگاه سلیمانیه (DBX) که همه ساله در سلیمانیه برگزار می گردد فرصت بسیار مناسبی جهت معرفی کالا های ایرانی به مدیران شرکت ها، تجار و مصرف کنندگان اقلیم کردستان می باشد. بازدید روزانه ۳۰ هزار نفری از نمایشگاه DBX این نمایشگاه را در کشور عراق و اقلیم کردستان بی نظیر نموده است.

شرکت پارس رستاک مفتخر است به عنوان نماینده انحصاری شرکت IPEC سیزدهمین نمایشگاه بین المللی بازرگانی سلیمانیه – عراق که از تاریخ ۲ لغایت ۷ آذر ماه ۱۳۹۷ در شهر سلیمانیه برگزار می­گردد، از شما دعوت به عمل آورد.

Untitled3

جهت ثبت نام و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۸۸۵۴۰۲۵۲ تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *