تاسیس مدرسه صادرات - انجمن صادرکنندگان صنعتی، معدنی و خدمات مهندسی
23425
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-23425,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

31 جولای تاسیس مدرسه صادرات

تاسیس مدرسه صادرات

 

 

محمدرضا مودودی سرپرست سازمان توسعه و تجارت ایران در خصوص برنامه‌های سازمان توسعه تجارت در سال ۹۸، گفت: مهم‌ترین موضوعی که مطرح است نگاه به توسعه کشور است.

سازمان توسعه تجارت از نگاه ترویجی بر روی نگاه توسعه‌ای متمرکز شده است.

ذیرش هیئت‌های تجاری و برنامه‌های آموزشی

وی افزود:

در بحث ترویجی برگزاری نمایشگاه‌ها، پذیرش هیئت‌های تجاری و برنامه‌های آموزشی صورت گرفته است، اما در بحث توسعه برنامه‌ها تدوین شده و سازمان به روی پروژه‌های صادراتی تمرکز کرده است و به صورت ویژه در دولت در حال بررسی این موضوع است.

مودودی تصریح کرد:

از ظرفیت‌های فروشگاه‌های زنجیره‌ای در خارج از کشور باید استفاده کنیم و این امر در دستور کار قرار گرفته تا در کشور‌های مختلف فروشگاه‌های زنجیره‌ای ایرانی تأسیس کنیم.

وی افزود:

توسعه پایانه‌های صادراتی در دستور ویژه قرار دارد و ایجاد مدرسه صادرات در بازه زمانی ۵ ساله جزو برنامه های سازمان است تا هزار واحد کوچک و متوسط را با مفاهیم بین‌المللی تجارت خارجی مخصوصا صادرات آشنا کنیم و برای متقاضیان مدرکی صادر می شود که گویای توانمند شدن در بحث تجارت خارجی است.