مقررات ورود و خروج افراد و جابجایی کالا - انجمن صادرکنندگان صنعتی، معدنی و خدمات مهندسی
24623
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-24623,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
جابجایی کالا

21 دی مقررات ورود و خروج افراد و جابجایی کالا

مقررات ورود و خروج افراد و جابجایی کالا از/به مناطق استان های لوگانسک و دانتسک اوکراین

 

وزارت امور خارجه مقررات ورود و خروج افراد و جابجایی کالا (از / به) مناطق استان های لوگانسک و دانتسک اوکراین که توسط وزارت امور خارجه اوکراین اعلام شده، به شرح ذیل ایفاد می گردد.

در تاریخ ۲۸ نوامبر سند مربوط به ترتیب و مقررات ورود و خروج و جابجایی کالا از / به مناطق اشغالی موقت استانهای دانتسک و لوگانسک بر اساس مصوبه کابینه وزرای اوکراین به مرحله اجرا گذارده شده است.

وزارت امور خارجه مقررات ورود و خروج افراد و جابجایی کالا (از / به) مناطق استان های لوگانسک و دانتسک اوکراین که توسط وزارت امور خارجه اوکراین اعلام شده، به شرح ذیل ایفاد می گردد.

در تاریخ ۲۸ نوامبر سند مربوط به ترتیب و مقررات ورود و خروج و جابجایی کالا از / به مناطق اشغالی موقت استانهای دانتسک و لوگانسک بر اساس مصوبه کابینه وزرای اوکراین به مرحله اجرا گذارده شده است. آن وزارتخانه خاطرنشان ساخته که موقعیت حقوقی مناطق اشغالی موقت اوکراین در این دو استان و همچنین جمهوری خود مختار کریمه و شهر سواستوپول در راستای تامین حاکمیت دولتی اوکراین در سرزمینهای اشغالی موقت، نام برده در بالا، تعریف شده است.

در چارچوب ترتیب و مقررات فوق الذکر، ورود و خروج اتباع خارجی و اشخاص بدون تابعیت، از مناطق اشغالی اوکراین از طریق گذرگاههای ویژه به شرط نشان دادن سند هویت شخصی افراد، مثل اسنادی که در قانون وضعیت حقوقی اتباع خارجی و اشخاص بدون تابعیت در اوکراین تعریف شده است، مجاز و بلامانع می باشد.

همچنین تاکید می نماید که وزارت امور خارجه اوکراین هر گونه تماس با مراجع اداری روسیه در مورد مناطق اشغالی دانتسک و لوگانسک را به عنوان تخلف از قوانین اوکراین و تجاوز به خاک این کشور و نقض تمامیت اوکراین قلمداد خواهد کرد.