مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی در خصوص رفع مشکلات فعالان اقتصادی بخش خصوصی با سازمان تامین اجتماعی - انجمن صادرکنندگان صنعتی، معدنی و خدمات
17217
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-17217,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

۱۷ مرداد مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی در خصوص رفع مشکلات فعالان اقتصادی بخش خصوصی با سازمان تامین اجتماعی

مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی که با حضور جناب آقای دکتر جهانگیری معاون اول محترم رئیس جمهور و سایر مسئولین در تاریخ ۹۶/۰۴/۲۶ بمنظور رفع مشکلات فعالان اقتصادی بخش خصوصی با سازمان محترم تأمین اجتماعی و مساعدت در جهت بهبود فضای کسب و کار، امنیت سرمایه گذاری و ایجاد اشتغال به تایید رسیده است ، جهت بهره برداری فعالان اقتصادی، بشرح زیر است:

  • سازمان تأمین اجتماعی مکلف است لیست حقوق و دستمزد ارسالی کارفرمایان را حداکثر ظرف مدت شش ماه از تاریخ دریافت، مورد رسیدگی قرار داده و در صورتی که از لحاظ تعداد بیمه شدگان یا میزان دستمزد یا حقوق یا کار (مدت اشتغال) نقص یا اختلافی مشاهده نماید، مراتب را به کارفرما ابلاغ و مابه التفاوت را وصول نماید. رسیدگی و بازرسی از دفاتر و مدارک کارفرمایان صرفاً محدود به آن بخش از دفاتر می باشد که مرتبط با حقوق و مزایای کارکنان و پیمان ها است.
  • سازمان تأمین اجتماعی مکلف است در صورت شکایت هریک از کارکنان کارگاه مبنی بر عدم پرداخت حق بیمه در مدت اشتغال با استناد به ماده ۴۷ قانون تأمین اجتماعی و نظر بازرسی سا مندرجات دفاتر قانونی، حق بیمه فرد یا افراد شاکی را مورد مطالبه قرار دهد.
  • در موترد عدم ارائه پیمان ها توسط کارفرما با رعایت مفاد ماده ۳۸ قانون تأمین اجتماعی، بازرسی مندرجات دفاتر قانونی توسط بازرس ملاک مطالبات سازمان تأمین اجتماعی خواهد بود.
  • بازرسی مندرجات دفاتر قانونی صرفاً در بازه یکسال قبل از ارائه آخرین لیست ارسالی کارفرمایان مجاز است.
  • سازمان تأمین اجتماعی مکلف است لیست بیمه شدگان را به تفکیک کارگاه های محل اشتغال در یک سامانه الکترونیک نگهداری نماید. تمامی طرف های قرارداد مکلفند لیست بیمه شدگان و پیمان های خود را در سامانه مزبور ثبت نمایند.

 %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: