انجام صادرات زنجان توسط 90 تولیدکننده - انجمن صادرکنندگان صنعتی، معدنی و خدمات
21367
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-21367,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive
انجام صادرات زنجان توسط 90 تولیدکننده

۲۱ مهر انجام صادرات زنجان توسط ۹۰ تولیدکننده

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان گفت: ۸۰ درصد صادرات زنجان توسط ۹۰ شرکت حقیقی و حقوقی انجام می‌شود.

مهدی رنگ‌رونا در جلسه دیدار مدیرعامل بانک توسعه تعاون با صادرکنندگان استان زنجان، اظهار کرد: صادرکنندگان استان زنجان در شش ماهه ابتدایی امسال بیش از ۲۵۱ میلیون دلار صادرات از گمرک استان زنجان انجام دادند. همچنین میزان واردات استان از گمرک در این زمان بیش از ۱۴۰ میلیون دلار بوده است .

این مسئول ادامه داد: عمده تولیدکنندگان استان به واردات مواد اولیه از خارج از کشور نیاز دارند و نبود ثبات در بازار ارز نگرانی‌های بسیاری را برای تولیدکنندگان در کنار از دست رفتن بازارهای داخلی و خارجی به علت افزایش قیمت تمام‌شده کالا به وجود آورده است.

وی افزود: صادرکنندگان همواره به دنبال ثبات در روابط بین کشور خود و کشورهایی هستند که در آن‌ها فعالیت می‌کنند و نرخ ارز نیز اگر تثبیت شود می‌تواند نتایج مثبتی را در صادرات و میزان صادراتی کشور داشته باشد .

رنگ‌رونا تصریح کرد: ۹۰ شرکت حقیقی و حقوقی جمعیت صادراتی استان را تشکیل می‌دهند و ۸۰ درصد صادرات استان توسط ۲۰ شرکت انجام می‌شود و ارزش صادراتی زنجان ۱۸۶۸ دلار به ازای هر تن است که نشان از صادرات کالای ساخته شده  و با ارزش‌افزوده بالا در استان زنجان است .

رئیس اتحادیه صادرکنندگان استان زنجان، خاطرنشان کرد: تامین ارز با سامانه نیما قریب به چهار هفته طول می‌کشد که این زمان طولانی برای واردکنندگان استان که اغلب تولیدکننده هستند، مشکلاتی را به جود آورده است، علاوه‌ بر آن صادرکنندگان نیز در این سامانه با مشکل مواجه هستند و با وجود این تفاسیر، نیما سامانه‌ای ناقص است که نیاز به تکمیل و به‌روزرسانی دارد.

 %d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: