کالاهای ایرانی صادراتی به افغانستان گران‌تر شدند کالاهای ایرانی صادراتی
21027
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-21027,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

10 شهریور کالاهای ایرانی صادراتی به افغانستان گران‌تر شدند

قیمت متوسط کالاهای صادراتی از ایران به افغانستان در چهار ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش همراه بوده است.

 براساس آمار گمرک ایران از تجارت خارجی چهار ماهه نخست سال جاری در این مدت دو میلیون و ۱۸۸ هزار تن انواع کالا از ایران به افغانستان صادر شده است که بر این اساس ارزش صادرات کالاهای ایرانی به افغانستان به یک میلیارد و ۱۰۸ میلیون دلار می‌رسد.

 

کالاهای ایرانی صادراتی به افغانستان گران‌تر شدند

 

صادرات ایران به افغانستان در این مدت ۵.۸۵ درصد از کل صادرات ایران از لحاظ وزنی و ۷.۱۷ درصد از کل ارزش صادرات ایران را شامل می‌شود.

این در حالی است که میزان صادرات ایران به افغانستان در مدت مشابه سال گذشته یک میلیون و ۸۹۹ هزار تن به ارزش ۸۴۸ میلیون و ۷۱ هزار دلار بوده است.

صادرات ایران به افغانستان در چهار ماهه نخست سال گذشته ۵.۰۴ درصد از کل وزن صادرات انجام شده و ۶.۳ درصد از ارزش کل صادرات ایران را به خود اختصاص داده است.

به این ترتیب با توجه به این آمار، حجم صادرات ایران به افغانستان با افزایش ۱۵ درصدی همراه بوده و این در حالی است که ارزش این صادرات بیش از ۳۰ درصد رشد داشته است، بنابراین قیمت متوسط کالاهای صادراتی ایران به افغانستان در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته با افزایش همراه بوده است.