افزایش صادرات ایران به نيجريه - انجمن صادرکنندگان صنعتی، معدنی و خدمات
17278
rtl,post-template-default,single,single-post,postid-17278,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.7,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.2,vc_responsive

۳۰ مرداد افزایش صادرات ایران به نیجریه

آمارها نشان‌دهندۀ افزایش ۶۹ درصدی حجم صادرات ایران به نیجریه در چهار ماهه اول سال ۱۳۹۶، در مقایسه با مدت مشابه در سال گذشته است.

محمود حاجی یوسفی پور، دبیر میز نیجریه سازمان توسعه تجارت ایران گفت: حجم صادرات به کشور نیجریه در چهار ماهه سال ۱۳۹۶ به میزان تقریبا ۳میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۳۹۵، در مجموع ۲/۱ میلیون دلار به حجم صادرات به این کشور آفریقایی افزوده شده است.

وی تشریح کرد: افزایش حجم صادرات به نیجریه شامل اضافه شدن کالاهای صادراتی جدید به این کشور است که عمده ترین آنها مربوط به کالاهایی از قبیل انواع شربت‌ها، شکلات، بیسکویت، رب، انواع وازلین، پلی اتیلین، قطعات خودرو، کف پوش‌ها، مصالح ساختمانی و… است.

گفتنی است، که دفتر عربی آفریقایی سازمان توسعه تجارت ایران در تلاش است تا هدفگذاری ۲۵ درصدی افزایش صادرات ایران به نیجریه در سال ۱۳۹۶ محقق گردد و همچنین، برگزاری پاویون جمهوری اسلامی ایران در نمایشگاه بین‌المللی لاگوس در آبان ماه سال جاری، پیگیری برقراری ارتباط بانکی و ایجاد خطوط حمل و نقل دریایی با کشور نیجریه در دستور کار این دفتر قرار دارد.%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: